Acharavi

V severní části ostrova Korfu leží jedno z nejznámějších letovisek zvané Acharavi. Ročně toto turistické centrum navštíví desítky tisíc turistů. Jde v podstatě o jakési správní centrum celé severní části ostrova. Vybaveno je veškerými možnými službami, které jsou potřebné. Jako příklad lze jmenovat třeba lékařskou péči, bankovní domy a několik supermarketů a menších obchůdků. Taverny a restaurace v tomto letovisku nabízejí tradiční řecké speciality, pochutnat si však mohou návštěvníci Korfu také na čínské, italské anebo indické kuchyni.

Hlavním lákadlem letoviska Acharavi je stoprocentně mnohakilometrová pláž, která se táhne podél pobřeží. Pláže jsou typické velmi pozvolným klesáním do moře. K dispozici je turistům kompletní plážový servis. Pokud nejsou návštěvníci pláží ubytováni v některém z hotelů a chtějí navštívit sladkovodní bazén, tak by neměl být problém ve výběru, jelikož podél pobřeží je k dispozici hned několik bazénů veřejných. Acharavi se stalo centrem, do něhož nejraději přijíždějí milovníci potápění a podmořské fauny a flóry. Podvodní krásy zde lze objevovat jak díky klasickému potápění do větších hloubek, tak i díky šnorchlování na hladině moře. Acharavi nabízí také možnost využití široké nabídky vodních sportů. Jsou jimi třeba windsurfing anebo jízda na motorovém člunu.

V Acharavi si také návštěvníci mohou užít pravou řeckou párty v některém z barů. Místní kluby nabízejí i karaoke anebo jiné soutěže, které jsou provázeny živou hudbou. Přes den se mohou turisté procházet velkými olivovníkovými háji a poznat rostlinu, z níž je stáčen ten nejkvalitnější olivový olej na světě. Prohlédnout se dá třeba i klasická stará zachovalá část vesničky Acharavi s tradičními původními domky. V blízkosti Acharavi je také moderní aquapark, který ocení zejména ti nejmenší. K prohlídce se nabízí i hlavní město Korfu-Kerkyra.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.51 CZK

USDUSD = 21.88 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist