Doprava po ostrově Korfu

Korfu nabízí dvě základní možnosti přepravy.

Autobusová doprava na Korfu

Tu první pochopitelně představují autobusové linky. Provozovatelem autobusové dopravy na ostrově je společnost K.T.E.L. provozovány jsou celkově dvě základní linky. Jedná se o modré autobusy, tedy blue-line jezdící po hlavním městě Korfu Kerkyře a nejbližších lokalitách a o gree-line, tedy linky zelené, které představují dálkové spoje. Zelené linky zajišťují přepravu mezi Kerkyrou a nejznámějšími turistickými letovisky. Všechny autobusové spoje vedou přes hlavní město, což je do jisté míry nevýhoda pro ty, kteří nejsou ubytování přímo v Kerkyře anebo v jejím nejbližším okolí.

Většinou je třeba nejprve zajet do Kerkyry a odtud se dá potom dorazit do vámi vybrané lokality. Zastávky autobusů jsou vyznačeny poměrně jednoznačně, jelikož je na nich napsáno logo společnosti K.T.E.L. Jízdní řády fungují tak, že je v nich pouze napsáno, kdy autobus vyrazí z Kerkyry a kdy dojede na dané místo. Časy, kdy bude autobus na konkrétních zastávkách, si musí turisté již spočítat sami. Přesnost není zrovna doménou krétských řidičů, takže čtvrthodinka není považována za žádné zpoždění. Je třeba si zjistit poslední spoj, protože autobusy nejezdí příliš často a může dojít k tomu, že se z určité destinace na ostrově již nedostanete. Jinak lístky se u dálkových spojů prodávají přímo u řidiče.

Klidně si pronajměte automobily a motorky

Druhou základní alternativu jak se přepravovat po Korfu skýtají automobily a motorky. Služeb těchto dopravních prostředků je ideální využít zejména v případě, že nejste ubytováni v hlavním městě Korfu. Půjčoven je po Korfu rozeseto poměrně velké množství, takže nebude problém vybrat si z různých modelů automobilů i motocyklů. Automobil vám na jízdu po ostrově stačí slabší, nicméně vydáte-li se například na výlet vedoucí na Pantokrátor, tak si určitě vezměte něco silnějšího než je skútr.

Na skútru je třeba nosit helmu. Místní lidé se vám sice pravděpodobně budou smát, nicméně policisté vás stavět nebudou. Na silnicích je třeba dát si pozor zejména na ostatní řidiče. Řekové nejsou z těch, kteří by lpěli na pravidlech silničního provozu. Povinné je používání bezpečnostních pás. U sebe musí mít také řidič doklady opravňující ho k řízení vozu, technický průkaz, doklad o pojištění a také lékárničku. Na silnicích je třeba také brát v potaz tu skutečnost, že v době, kdy dozrávají olivy na olivovnících, které tyto silnice lemují, dochází k tomu, že povrch se stává značně kluzkým!

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.51 CZK

USDUSD = 21.88 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist