Kanárské ostrovy

Chcete si užít zajímavou dovolenou mimo jakýkoli kontinent? Kanárské ostrovy jsou jedinečným místem, které již není tolik turisticky navštěvované jako v minulosti, nicméně ze svého lesku neztratily nic. Kanárské ostrovy, ať už Gran Canaria, Tenerife, nebo Lanzarote a další jsou úžasnými ostrovy. Všechny je spojuje sopečný původ, přesto je každý zcela jiný a nabízí Vám zcela unikátní podnebí, přírodní rarity i historické památky.

Objednejte si jedinečný zájezd na Kanárské ostrovy.

Co na Kanárských ostrovech spatříte?

Kanárské ostrovy jsou dílem sopečných erupcí, které ještě nejsou zcela ukončeny. A proto jsou zde k vidění především ohromné krátery. Nejslavnější z nich se jmenuje Bandama a naleznete jej na ostrově Gran Canaria. Na Kanárských ostrovech rovněž můžete vidět a také i navštívit místa, která vypadají jako poušť. Veliké duny větrné počasí zvedá až do výšky deseti metrů. Neméně zajímavé jsou přírodní zvláštnosti, mezi které patří nejen velmi vyprahlý povrch, ale také zajímavě dochovaný ekosystém, který má původ až před dobou ledovou.

Velikým lákadlem jsou také horské masivy a kaňony, ze kterých jsou neuvěřitelné výhledy i na sousední Kanárské ostrovy. Zajímavým místem je také malý ostrov u Fuerteventury jménem Los Lobos. Až do roku 1968 tam žil jediný člověk a to správce majáku. Ostrůvek je tak celý vyhlášený přírodní rezervací, jelikož se na ní v nebývalé míře vše dochovalo původní. Vy jej můžete navštívit. Na každém z Kanárských ostrovů jsou nějaká zajímavá místa, a proto si vyberte ostrov:

Co na Kanárských ostrovech podniknout?

Jedinečnou možnost na Kanárských ostrovech máte, pokud si půjčíte za nízké ceny auto a jednotlivé ostrovy si objedete. Můžete tak nalézat vlastní pláže, na kterých nikdo nebude. Užijete si tak úžasné soukromé koupání a pobyt na pláži. Dlouhé a lidu prázdné pláže jsou na Fuerteventuře. Velice oblíbené jsou na Kanárských ostrovech treky do hor, především na Gran Canarii. Pokud toužíte vyloženě po klidu, navštivte Lanzarote.

Sportovci si na Kanárských ostrovech také přijdou na své. Kanárské ostrovy jsou rájem pro windsurfing. Neustálý vítr prohání mistry tohoto sportu po mořské hladině. Je i velice zajímavé tyto milovníky vichru je pozorovat, jak skáčou na vlnách anebo jak se vysokou rychlostí řítí po hladině. Surfovat můžete jak na Fuerteventuře, tak na Lanzarote, i všech dalších Kanárských ostrovech. Zapomenout ani nemůžete na historické památky, které si tu můžete prohlédnout, či navštívit malebné vesničky místních obyvatel. Kanárské ostrovy jsou prostě unikátní.

Objednejte se last minute na Kanárské ostrovy!

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.67 CZK

USDUSD = 22.73 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist