Tradiční kuchyně na Korfu

Řecká kuchyně je složena z mnoha různých pokrmů, které jsou charakteristické zejména dvěma základními potravinami, a to konkrétně česnekem a olivovým olejem.

Řecká taverna vás bohatě zasytí

Klasická řecká taverna, jichž se na Korfu nachází spousta, nabízí tradiční řecké pokrmy, mezi které řadíme třeba souvlaki anebo gyros a další. Jakousi tradicí je u takové taverny to, že není problém se podívat do kuchyně a vybrat si přímo jídlo, které se vám líbí díky tomu, jak vypadá. Jaké jsou tedy základní pokrmy, které patří k tradiční kuchyni a jež lze na Korfu dostat?

Pastilo musíte ochutnat

Jako předkrm se asi nejčastěji podává klasicky zelenina anebo řada rybích salátů. Zajímavým jídlem je také takzvané pastilo, které je představováno směsí špaget a masa. Velmi oblíbený předkrm podávaný na území celého Řecka a také dalších evropských zemí, jež převzaly některá jídla z řecké kuchyně, jsou tzatziki. Jedná se o hustý řecký jogurt anebo tvaroh, který se míchá s česnekem, koprem a také nastrouhanou okurkou. Jí se logicky za studena z pohledu kalorického jde o velmi lehký předkrm. Velmi chutný je také salát zvaný salata choriatiky, jehož základem jsou okurky, rajčata, olivy, cibule a klasický tradiční řecký sýr feta.

Tradičně netradiční mussaka

Za opravdu typické řecké jídlo je považován pokrm zvaný mussaka. Jedná se o zapečené mleté maso obohacené o lilek, vinný list, vejce a několik brambor. Maso se na území Řecka používá hlavně skopové, nicméně mimo tuto zemi se na souvlaki mnohdy využívá i jiného masa. Jako příloha neslouží nic jiného než spousta zeleniny a menší množství zapečených brambor. Na ochucení tohoto pokrmu se používá ocet, česnek, petržel a všudypřítomný olivový olej. Z dalších hlavních jídel, která se řadí mezi tradiční, vám na Korfu nabídnou také například souvlaki, což je jakási obdoba ražniči anebo kotopulo. Tento název se používá pro kuře. Dostane-li host na buzolu, tak vězte, že jde o kotletu.

Po každém jídle jsou Řekové zvyklí dát si nějaký ten dezert. Sladkou tečku ovšem nemusí obstarávat pouze různé moučníky a dortíky! Poměrně často se Řekové spokojí s některým druhem ovoce, jako jsou třeba meloun, hruška anebo broskve. Alternativu může skýtat taktéž mléčná rýže anebo méně zahuštěný pudink. Z nápojů se poměrně často podává klasická neochucená minerální voda anebo třeba klasické řecké frapé. To se podává s velmi bohatou pěnou, v níž stojí brčko tak, aby se nedotýkalo okraje sklenice. Pod pěnou je skryta vynikající ledová káva, jejíž pravou chuť nelze poznat jinde než v Řecku! Dát si návštěvníci Kréty mohou také zajímavě chutnající anýzový likér ouzo, který chutná jako vodka, v níž byly rozpuštěny hašlerky.

Pokrmy z fety ale můžete ochutnat i na dovolené ve Finsku.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.51 CZK

USDUSD = 21.88 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist