Liapades

Romantické letovisko Liapades leží v zátoce nesoucí stejné jméno v západní oblasti ostrova Korfu. Přesnější lokalizace říká, že se nachází v severním cípu údolí Ropa. Jedná se o středisko, které se vyznačuje dvěma úhly pohledu. Ten první poukazuje na moderní letovisko vybudované u pláže a ten druhý na ryze zemědělskou krajinu, která jej obklopuje. Není divu, tato oblast se řadí k zemědělsky nejaktivnějším na celém ostrově Korfu. Do Liapades se dá dostat pomocí autobusu anebo díky trajektu. Využít lze také některou z místních půjčoven automobilů, kterých zde vzniklo hned několik.

Středisko Liapades bylo po dlouhou dobu pouze místem mokřin. Ty byly vysušeny až po druhé světové válce, což vůbec dalo možnost vzniku úrodných půd a později i samotného letoviska. Liapades láká především svou krásnou pláží. Tato hlavní pláž není co do rozměrů nikterak velká, nicméně nabízí naprosto nedotčené okolí v podobě dalších menších plážiček a zátok, které je ideální prozkoumat na menší lodi anebo třeba na šlapadle. Pláž v tomto letovisku je oblázková, ale lze zde najít i pískem pokryté plochy v její blízkosti. Koupání s malými dětmi je možné na takzvané Rovinny Beach. Dostat se sem dá po betonové cestě. Pláž ovšem není nijak vybavena, takže stín budou v určitou dobu dávat pouze skály.

V Liapades je opravdu velmi krásná čistá voda, která umožňuje jak potápění, tak i šnorchlování. Zdejší příroda je opravdu úchvatná, což potvrzuje velmi členité pobřeží, na němž najdeme poměrně velké množství jeskyní, které jsou anebo nejsou zatopené vodou. Velmi zajímavá je návštěva původní vesnice Liapades, která nabízí místo, kde se žije tradičním způsobem. Najít se zde dá hned několik příjemných klidných míst, kde si mohou unavení turisté odpočinout. Za zhlédnutí stojí místní kostel pocházející ze 17. století. Liapades je velmi dobrou lokalitou, odkud se dají pořádat různé výlety do okolí. Hlavní město Kerkyra je odtud vzdáleno pouhých 20 kilometrů. Nedaleko Liapades leží také místo s názvem Paleokastritsa, ke kterému se váže známá legenda o Odysseovi a zkamenělé lodi. Lipades je všeobecně protkáno větším množstvím cestiček stezek, po kterých se dá vydat k průzkumu jeho okolí.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.51 CZK

USDUSD = 21.88 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist