Maraitika

Na východní pobřeží ostrova Korfu v těsné blízkosti střediska Messongi se nachází letovisko Moraitika. Letovisko je začleněno do krajiny olivovníkových hájů tvořících krásné zelené prostředí, jež je ideální k ničím nerušenému odpočinku.

Oblast, v níž Moraitika leží, byla dle zpráv archeologů obydlena již v období neolitu. Stáří nálezů z tohoto území je datováno někdy do roku 3000 před naším letopočtem. Samotný název obce Moraitika pochází z 16. století má svůj původ v názvu obyvatel tohoto místa, kteří přišli z Peloponéského poloostrova a jmenovali se Moriové.

Pláže v Moraitice jsou jak oblázkového, tak i písečného charakteru. Povrch pláže je situován tak, že se pevnina pomalu sesouvá do moře, což umožňuje koupání i méně zdatným plavcům a dětem. Na pláži jsou pochopitelně zbudovány převlékárny a sprchy. Nabídka vodních sportů je v tomto letovisku taktéž velmi bohatá. K dispozici je půjčovna vodních člunů a vodních lyží a také půjčovna potápěčských potřeb. Z aktivit mimo mořskou hladinu nabízí Moriatika například jízdu v motokárách. V tomto turistickém centru bylo také zbudováno několik zajímavých stylových restaurací, které ale nejsou překvapivě pouze řecké. Dát si zde návštěvníci mohou třeba pizzu v některé ze zdejších pizzerií anebo třeba něco z anglické kuchyně.

Moraitika je doslova pulsujícím centrem večerní a noční zábavy. Není problém v některém ze zdejších barů a klubů strávit klidně i celou noc. Z Moraitiky se dá vyrazit na několik zajímavých míst, která se na ostrově Korfu nacházejí. Zbytky staveb z období antiky si lze prohlédnout v sousedním letovisku Messongi. Původní malá vesnička Moraitika se nachází na vyvýšeném místě nad samotným turistickým centrem. Ve vesnici mohou turisté zhlédnout krásné původní místní domky za zvuku zvonu z kláštera, který je sám o sobě také unikátním originálem. Po 20 kilometrech do vnitrozemí se dá narazit na slané jezero Korrision. Po cestě k tomu to jezeru se nacházejí zbytky starých byzantských pevností.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist