Počasí na Korfu

Korfu je ostrovem, který nabízí krásnou dovolenou plnou sluníčka! Popravdě řečeno se jedná dle charakteristik o nejchladnější řecký ostrov, nicméně i tak láká velké množství turistů z celého světa, jelikož se jedná pouze o minimální teplotní rozdíly. Průměrná denní teplota na Korfu se pohybuje kolem příjemných 28 stupňů Celsia. Teploty počas roku se pochopitelně mění, nicméně vyrazit se dá na Korfu prakticky kdykoliv, kdy se zrovna rozhodnete. Poměrně hodně záleží zejména na tom, jaký termín si turisté pro návštěvu Korfu vyberou.

Jaro a Korfu je úchvatná kombinace

Na jaře jezdi tento ostrov navštěvovat zejména milovníci krásné přírody a nekonečné zeleně. Právě na jeře je Korfu doslova prosycenou neskutečnou směsicí různých vůní z kvetoucích rostlin. Jaro je ideálním obdobím, kdy Korfu plní svou pověst zeleného drahokamu Středomoří. Roste zde přibližně 40 druhů orchidejí, z nichž mohou návštěvníci spatřit některé kvést. Jinak lze spatřit kvetoucí olivovníky, kumquat anebo cypřiše. Romanticky taktéž působí na jaře vinohrady. Teploty v jarním období se pohybují mezi 15 až 20 stupni Celsia. Tato teplota umožňuje vycházky do okolí, přičemž si můžete být do jisté míry jisti, že vás nestihne déšť. Velmi vhodnou dobou k návštěvě Korfu je přelom května a června. Ceny ještě nejsou tolik vyšroubované a teplota vzduchu a vody je ideální ke koupání.

Léto je obdobím, kdy na Korfu přijede největší množství turistů. Teploty se pohybují mezi 30 až 40 stupni Celsia, přičemž magická čtyřicítka je poměrně často překračována. Na Korfu vane většinou mírný větřík, který velká horka mnohdy zkresluje, nicméně je třeba si na něj dát pozor, ať se příliš nespálíte. Tento mírný větřík vanoucí počas července a srpna z jihovýchodního směru je nazýván meltémi. Obloha je v létě úplně modrá a s mraky se v pobřežních oblastech prakticky nesetkáte. Srážky se ovšem ani v létě nevyhnou horským oblastem, takže je třeba si s sebou vzít nepromokavé oblečení anebo pláštěnku. Aktuální počasí na Korfu s předpovědí na další dny.

Podzim je deštivější

V září a říjnu již přichází podzim a na Korfu se začíná smrákat a přicházejí deště. Nejsou ovšem až tolik časté a teplota moře vyzývá turisty stále ke koupání. Moře je na konci léta a začátkem podzimu prakticky nejteplejší v celém roce. Ceny jsou na podzim také poměrně přijatelné, nicméně některé podniky již začátkem podzimu zavírají.

V zimě si projděte památky na Korfu

Zima na Korfu je vhodná pouze pro objevování historických památek a kultury tohoto ostrova. Nemrzne a sníh je tady také raritou. Časté jsou ovšem dešťové přeháňky a teploty klesají i k 10 stupňům Celsia a mnohdy i níže.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist