Praktické informace

Pitná voda je zaručeně pouze ta v balených lahvích. Pokud se rozhodnete, že budete pít vodu, která pochází z ústředního vodovodu, tak byste měli vědět, že její chuť je mírně slaná. V odlehlejších oblastech je také velmi pravděpodobné, že její kvalita nebude zrovna ohromující, což může vést k nepříjemným střevním problémům.

Určitě nezapomeňte opalovací krémy

Korfu je ostrovem, na kterém v průběhu celého roku pálí poměrně ostré sluníčko, proto je třeba používat opalovacích krémů s vysokým ochranným faktorem. Přes poledne se doporučuje zůstat ve stínu a vůbec na přímé slunce nevycházet. Nepříjemné jsou také potíže související se změnou klimatu. Střídání horkého vzduchu a studené vody může dělat Středoevropanovi velké zažívací potíže. Další upozornění se týká bezpečnosti na pláži. Jisté je, že německé cestovní kanceláře vám zajistí příjemnou dovolenou, na kterou dlouho nezapomenete.

Celosvětový ekologický problém se znečišťováním přírody se bohužel projevuje i v té podobě, že moře vyplaví různé nečistoty. Kontaktu s nimi je třeba se vyvarovat. Stejně tak je nutné dát si pozor na různé přírodní materiály vyplavené mořem na pevninu. Velmi nepříjemné také může být setkání s některým mořským živočichem. Nejčastěji se pravděpodobně jedná o mořského ježka, jenž umí způsobit dlouho se hojící popáleniny. Rána po jeho bodlinách se zanítí a při nedostatečné hygieně může dojít k závažným zdravotním komplikacím. Ideální prevenci proti popíchání od těchto mořských živočichů představují boty do vody. Návštěvníci Korfu by si měli dát pozor také na své osobní věci. Korfu je sice ostrovem poměrně bezpečným, nicméně není třeba pokoušet štěstí a vystavovat své osobní věci a peníze třeba na pláži.

Turisté, kteří si přijeli užít klidnou dovolenou, by si měli uvědomit, že ve větších centrech u hotelů mnohdy klid nenajdou, jelikož zde byly zbudovány diskotéky s bary, v nichž noční život utichá až v ranních hodinách. Muži by si v hotelech měli ve večerních hodinách obléct kalhoty s dlouhými nohavicemi. Řekové milují domácí zvířata, často se lze setkat s tím, že se tito mazlíčci volně potulují po ulicích. Kontaktu s nimi je lepší se vyvarovat. Za nutnost je považováno vybavení turistů repelenty a mastičkami, které tiší místa postižená bodnutím hmyzu. Toho se v určitých lokalitách i na Korfu vyskytuje poměrně dost.

Otevírací doba obchodů se na Korfu pohybuje ráno od 9 do 14 hodin a odpoledne od 17 do 21 hodin. Obchůdky se suvenýry jsou pochopitelně otevřeny po celý den. Poštovní úřady mají otevírací dobu stanovenu od 7 do 15 hodin.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.47 CZK

USDUSD = 21.46 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist