Tipy na výlet

Výlet na lodi k ostrovům Antipaxos a Paxos

Celodenní last minute výlet do okolí ostrovů Antipaxos a Paxos je velmi oblíbenou záležitostí a vidět zde turisté mohou spoustu zajímavých přírodních krás, které by jinde neměli šanci spatřit. Užít si mohou také překrásné koupání na místech, kde loď zastaví. Pravděpodobně nejkrásnější zastávkou z pohledu koupání je ta na ostrově Paxos. Podívat se zde lze také na hlavní město ostrova Paxos - Gaios, jehož malebný přístav skýtá vynikající možnosti k procházkám. Vybrat si mohou návštěvníci i z tradičního místního menu v některé ze zdejších taveren. Ostrov Antipaxos je neobydlený, takže se tady mohou návštěvníci projít po panenských plážích a vykoupat se v křišťálově modrém moři. Loď je plně vybavena barem a restaurací, takže není problém si dát něco k jídlu a pití.

Vodní park Aqualand

Nedaleko vesničky Agios Ioanis byl zbudován velký komplex plný vodních atrakcí s názvem Aqualand. Vybrat si rodiče i děti mohou z několika druhů tobogánů a skluzavek. Aqualand nabízí hned několik různých bazénů a v neposlední řadě taktéž nafukovací atrakce jak pro děti, tak i pro dospělé. Z lákadel tohoto parku jmenujme třeba Hurikán, Jacuzzi. anebo Kamikaze. Využít však mohou turisté také disneyovských tematických okruhů pro nejmenší děti. Uvnitř Aqalandu si mohou návštěvníci dát také něco dobrého ve zdejším bufetu a půjčit si v ceně vstupného lehátka a slunečníky.

Achilleion

Krásný palác Achlleion vábí návštěvníky již několik desítek let. Jedná se o budovu, která se stala doslova druhým domovem císařovny Sissi. Palác leží v blízkosti vesnice Gasturi na kopci klenoucím se nad mořskou hladinou. Kolem něj se nachází krásná příroda plná ibišků, palem a v neposlední řadě také krásných růží. Spatřit lze uvnitř této stavby busty známých řeckých osobností, mezi které patřil například Homér, Epikuros či Euripides. Místem, které na sebe v paláci ubírá veškerou pozornost, je malba Vítězného Achilla. Je na ní vyobrazen tento antický hrdina při vítězné triumfální jízdě na koni. V současnosti se nedaleko paláce nachází i kasino a další moderní budovy, nicméně mnohé památky zde zůstaly.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.51 CZK

USDUSD = 21.88 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist